22 Haziran / 2024 Cumartesi
spot_imgspot_imgspot_img
Ana SayfaÜrünlerSilikon ve Butil Sigma Kneader Mikser

Silikon ve Butil Sigma Kneader Mikser

Silikon Sigma Mikserler, Silikon kaçuğun karıştırılması formül yapılması için en ugun compounding-mikserler olarak bilinir. Sigma tipi rotorlar yardımıyla belli bir friksiyon oranı ile karışımı gerçekleştirerek en iyi dispersiyonu sağlar.

Silikon Karışım operasyonunda en önemli fonksiyon soğutma sistemidir, RPMmach’ın  özel olarak tasarlayıp ürettiği rotorların içinden boydan boya su sirkülasyonu sağlanabilmektedir. Hazne içindeki su sirkülasyon hacmi de benzerlerine oranla oldukça yüksektir.

 

Karışım sırasında ortaya çıkabilecek gazların vakum tahliyesi için sulu tip veya ihtiyaca göre kuru tip vakum sistemi kullanılabilmektedir.

 

Mikser üst kapaklarında özel pnömatik kapak kilitleri sayesinde tam izolasyon sağlanarak karışım sırasında herhangi bir sızıntı olmaması sağlanır.

RPM Mach Kauçuk Makineleri

RPMmach, Sigma silikon Mikserlerde homojenizasyon ve kısa süreli karışıma yönelik bazı  özellikleri geliştirmiştir. Sigma rotorların özel tasarımı sayesinde birbirlerine olan mesafeleri olabildiğince yakındır. Ayrıca rotor dış çevresel çapı ile hazne arasındaki mesafe de oldukça yakın olup silikon kauçuğun hazne duvarlarına yapışması engellenir.

 

Sigma Mikserlerimizin Motor  ve diğer elektriksel parçaları, statik elektrikten etkilenmeyen özellikte seçilmektedir, çünkü silikon karışım sırasında statik elektrik üretebilir.

RPM Mach Kauçuk Makineleri

Sigma Mikserlerin malzeme boşaltma sistemleri, hazne devirme ve altdan vidalı boşaltma olarak iki şekilde yapılabilir.

 

Mikser boyutları, 5 litre  ile 2000 litre arasında standart olarak üretilebilir, prosese yönelik özel tipler ve boyutlar da değerlendirilebilir.

 

Sigma Mikserlerimiz aynı zaman Butil-Butyl kauçuk mikseri-karışımı için de kullanılabilmektedir.

 

Standart olarak bütün Sigma kneader modellerimizde PLC sistem PLC kontrol paneli kullanmaktayız, böylece bütün operasyon parametrelerine erişim kolaylığı ve kayıt imkanları sağlanabilmektedir. Sigma Mikserlerimiz ve diğer Makinelerimiz CE sertifikalıdır, iş ve işçi güvenliği en üst düzeyde imal edilmektedir, ve güvenlik sistemleri sürekli geliştirilmektedir.

RPM Mach Kauçuk Makineleri

Daha detaylı bilgi için şirketimizle irtibata geçiniz.

× Destek Hattı