Silikon Ekstrüder-Ekstrüzyon-Vulkanizasyon-Pişirme Fırını

0
1583

Silikon ekstrüderler ve silikon pişirme-vulkanizasyon sistemleri amaca ve uygulamaya göre bazı değişiklikler gösterebilir.  Yatay ve dikey olarak silikon ürünler için genel olarak 2 tip ekstrüzyon sistemi bulunmaktadır. Üretilecek ürüne göre ekstrüzyon-pişirme hattının tipi seçilir.

 

Silikon ekstrüderlerde vida-kovan çapı 30mm ile 150mm arasında standart olarak yapılabilmektedir, oldukça başarılı olan özel otomatik malzeme besleme sistemlerini de bazı projeler için ekstrüderlerimizde kullanmaktayız. Silikon ekstrüderlerde en önemli opsiyonlardan biri de efektif soğutma sistemidir, kovan, vida ve ekstrüder kafasını ve hatta besleme sistemini iyi bir şekilde soğutabilmek gereklidir, bu sistem RPMmach tarafından özel olarak tasarlanmış ve en etkili bir şekilde çalışmaktadır.

 

Silikon ekstrüzyon-pişirme hatlarında yine önemli bir ekipman olan yüksek ısı-şok ünitesi gerekli görülen bütün hatlarda-projelerde kullanılır. Bu ünite yaklaşık 800C ye kadar sıcaklık üretebilir, bu sayede içinden geçen silikon ekstrüzyon profil  geçiş hızına bağlı olarak ya tamamen pişer veya semivulcanize’’ dediğimiz yarı pişmiş olarak bir sonraki IR-Infrared pişirme fırınına gider.

 

Ayrıca silikon ekstrüzyon pişirme hatlarında IR-Infrared pişirme fırınları da kullanıyoruz, genel olarak uzunlukları 6 metre ve katları şeklinde imal ettiğimiz IR vulkanizasyon fırınları, yalıtım kalitesi, istenen sıcaklığa hızlı ulaşabilme, iş ve işçi güvenliği opsiyonlarıyla yüksek teknoloji ile tasarlanıp üretilmektedir.

 

Bütün Makinelerde ve komple üretim projelerinde RPMmach anahtar teslim güvencesi, proses teknoloji transferi ve eğitimi desteğiyle en iyi hizmeti vermektedir.

 

Daha Detaylı bilgi için lütfen şirketimizle irtibata geçiniz.

RPM Mach Kauçuk Makineleri  RPM Mach Kauçuk Makineleri  RPM Mach Kauçuk Makineleri  RPM Mach Kauçuk Makineleri  RPM Mach Kauçuk Makineleri