23 Mayıs / 2024 Perşembe
spot_imgspot_imgspot_img
Ana SayfaÜrünlerSıcak Hava TünelleriSıcak Hava Tüneli Kauçuk Pişirme-Vulkanizasyon Fırını

Sıcak Hava Tüneli Kauçuk Pişirme-Vulkanizasyon Fırını

Sıcak Hava Tüneli- Kauçuk Pişirme Fırını, ekstrüzyon profillerin vulkanize edilmesinde pişirilmesinde kullanılan en temel ekipmanlardan biridir.

 

Temel Prensibi belli bir sıcaklık ile içinden belli bir sürede geçen kauçuk profili vulkanize ederek son şeklini veren ünitelerdir.

 

Her Makinede olduğu gibi bu makinede de bazı kritik özellikler  sözkonusu olup RPMmach’ın sürekli geliştirdiği teknoloji ile dizayn ettiği ve ürettiği Sıcak Hava Tünelleri-Kauçuk pişirme Fırınları’nın en önemli özelliği yalıtım kalitesi ve istenen sıcaklığa ulaşma hızıdır.

 

Genel Olarak yaklaşık 9m uzunluğunda imal edilen 1 adet ünite Sıcak hava tüneli, Uygulama ve Projeye göre özel tasarım olarak da yapılabilmektedir. Konveyör Bant genişliği 100mm den 300mm ye kadar standart olarak üretilir. Isıtma sistemi Elektrik ısı üretme jeneratörü şeklinde olabildiği gibi ayrıca Doğal Gaz ısıtma sistemi ile de yapılabilmektedir.  Fırın içi ısı dağılımı,  homojenizasyonu ve kalitesi RPMmach ın geliştirdiği özel thermo-dinamik yöntem ile mükemmel bir şekilde en hassas şekilde yapılabilmektedir.

 

Makinenin iş ve işçi güvenliği opsiyonları en üst seviyede tasarlanmış ve sürekli geliştirilmektedir. Kullanımı en ergonomik ve Enerji tasarrufuna yönelik bir çok yeni teknoloji bu ve diğer bütün makinelerimizde hassasiyetle kullanılmaktadır.

 

Daha Detaylı bilgi için lütfen şirketimizle irtibata geçiniz.RPM Mach Kauçuk Makineleri

 

× Destek Hattı