NBR- PVC (Nitrilli PVC) Sünger Yalıtım Profil Hatları

0
1408

NBR-PVC sünger yalıtım ürünleri üretmek amacı ile geliştirilmiş dizayn edilmiş ekstrüzyon hatları, elektrikli ve doğalgaz ısıtma sistemli olarak imal edilebilmektedir.

Bilindiği gibi, NBR veya herhangi bir polimer ile sünger extrüzyon üretimi oldukça kompleks bir prosesdir. Sünger formüllerde kullanılan profor (blowing-cell-agents) türleri ve bu tür kimyasalların proses sırasında decomposition (patlama) ısılarının, schorch ısı ve zamanı ile eş güdümlü olarak çalıştırılabilmesi oldukça hassas bir noktadır. Bu duruma, formülasyon-kimyasal seçiminin katkısı olduğu kadar, mekanik olarak da bu amaç için dizayn edilmiş olan üretim hatları da oldukça önemli katkı sağlar ve ürünü başarılı hale getirir.

RPM Mach Kauçuk Makineleri

NBR-PVC sünger yalıtım-isolasyon hortumu ve levha üretim hatlarının konfigürasyonunu oluşturan, ekstrüder, ön-şok ünitesi, mikro-dalga unite, sıcak hava tünelleri, soğutma uniteleri, boy kesme ve sarma ünitesine kadar bütün makine-ekipmanlar özel olarak dizayn edilmiştir.

Ekstrüderlerin L/D oranı kesinlikle 20D nin altına düşürülmez. Mutlaka vakum (degass) sistemi kullanılır. Vida tipi sünger formüllere göre özel dizayn edilmiştir, besleme-taşıma-sıkıştırma bölgesi özeldir, çünkü formulde kullanılan profor aslında bir tür patlayıcı kimyasal sınıfına girer. Ayrıca bu amaçla kullanılacak ekstrüderlerin kovan-vidası, besleme kısmından itibaren kalıp kafası ve çıkışına kadar ardışık ısı sistemi ile TCU üniteleri ile kontrol altında tutulmalı.

RPM Mach Kauçuk Makineleri

Süngerleşme yüzey pürüzlülüğünü en aza indirmek amacı ile ön-şok ısıtma unitesi kullanmaktayız.

Özellikle hortum-tube şeklinde üretilen sünger profillerin dairesel formunu koruyabilmesi için Mikro-Dalga unitelerini de üretim hattı konfigurasyonuna genelde ilave ediyoruz. Aynı zamanda MW uniteler, hat üretim kapasitesini de önemli ölçüde artırmaktadır. MW unitelerinde kullandığımız en kritik parçalar genelde Alman teknolojisidir.RPM Mach Kauçuk Makineleri

 

NBR-PVC sünger üretimi için dizayn ettiğimiz sıcak hava tünelleri, standart olanlarından oldukça farklıdır. Ardışık ısı üretebilecek ve bu ısıyı üretim hattı boyunca yine ardışık olarak muhafaza edebilecek teknoloji ile ürettiğimiz sıcak hava tünelleri, süngerleşme reaksiyonundaki dengeyi optimal kontrol edebileceğimiz özel karaktere sahiptir. Bu teknoloji sayesinde, üretimini yaptığımız formülasyonun, süngerleşme decomposition ısısı ile scorch başlangıç şartlarını dengeleyebilecek özelliklerdedir. Bu sayede beklenmedik yüzey problemleri, süngerleşme hataları önlenebilmektedir.RPM Mach Kauçuk Makineleri

Soğutma sistemleri olarak genelde fanlı hava soğutma tercih ediyoruz ancak çok gerekli olduğunda sulu soğutma sistemi de kullanmaktayız.

RPM Mach Kauçuk Makineleri  Boy kesim ve gerektiğinde rulo sarma unitelerini de üretim hattı na senkronize olarak dizayn ediyoruz gerektiği durumlarda boy kesme ve sarma uniteleri portatif de dizayn edilebilmektedir.

Daha detaylı bilgi için lütfen şirketimiz ile irtibata geçiniz.RPM Mach Kauçuk Makineleri