23 Şubat / 2024 Cuma
spot_imgspot_imgspot_img
Ana SayfaÜrünlerKauçuk Radyatör Hortumu Komple Üretim Hatları

Kauçuk Radyatör Hortumu Komple Üretim Hatları

Kauçuk radyatör hortum üretim hatları için dizayn ettiğimiz otomatik imalat sistemleri, bir çok önemli opsiyonu ve özel teknolojisi ile ürün kalitesini ve üretim kapasitesini oldukça artırmaktadır.

Kauçuk radyatör hortumu üretimi için genelde pin-barrel , pin kovanlı ekstrüderler tercih ediyoruz, ancak bazı durumlarda bu hatlarda düz kovanlı ekstrüderler de kullanıyoruz. Bu amaçla kullandığımız ekstrüderlerin L/D oranı minimum 16D olarak dizayn ediyoruz.

RPM Mach Kauçuk Makineleri

RPM Mach Kauçuk Makineleri

 

 

Bu hatlarda kullandığımız hortum örgü makineleri müşteri isteğine bağlı olarak opsiyoneldir. İstenilen marka hortum örgü makinesi komple hatta kullanılabilmektedir. Ayrıca sabit kafa veya değişken örgü-kafa sistemli hortum örgü makineleri de kullanılabilmektedir.

RPM Mach Kauçuk Makineleri  RPM Mach Kauçuk Makineleri

 

 

 

 

 

Komple üretim hattı üzerinde kullandığımız sprayer unitesi ile hortum üzerindeki örgüye yapışma özelliğini artırıcı kimyasal püskürtmek mümkün olabilmektedir. Kullanılan bütün çekici üniteler potansiyometre gergi-hız kontrollü otomatik devir ayarlayan opsiyona sahiptir. İkinci kaplama ektrüderinde kullandığımız T’’ kaplama kafasını da kendi bünyemizde dizayn edip kendimiz üretmekteyiz. Sonraki adımlarda kullanılan soğutma ve otomatik boy kesme üniteleri de komple hattın üretim akışına senkronize olarak dizayn edilmektedir.

RPM Mach Kauçuk Makineleri  RPM Mach Kauçuk Makineleri

 

 

 

 

 

Komple üretim hattı üzerinde opsiyonel olarak kullandığımız lazer çap ölçüm cihazları ile ölçüm hassasiyetini kontrol altına alabilmekteyiz. İlk ekstrüder çıkışında ve ikinci kaplama ekstrüderinden sonra Lazer çap kontrolü yapılabilmektedir.

Hattı oluşturan bütün makine ve ekipmanların kendi üzerinde kontrol panelleri olduğu gibi ayrıca bütün hat PLC  ekran yardımı ile tek bir konsoldan da kontrol edilebilmektedir.

RPM Mach Kauçuk Makineleri

RPM Mach Kauçuk Makineleri

 

 

 

Kauçuk örgülü hortum hatlarında yeni geliştirdiğimiz yeni tip ekstrüder vida ve kovanı ve yeni tip dişli pompa teknolojisi ile FKM kauçuk üretimi de kolaylıkla yapılabilmektedir. FKM kauçuk ile AEM kauçuk co-ekstrüzyon (co-extrusion) sistemi ile rahatlıkla üretilebilmektedir.Bu amaçla kullandığımız co-ex kafa tipleri RPM tarafından dizayn edilmekte ve üretilmektedir.

RPM Mach Kauçuk Makineleri

 

Özellikle oldukça zor işlenebilen FKM kauçuk ekstrüzyonu için geliştirilen ekstrüder sistemi ve opsiyonları başarılı ve verimli bir şekilde çalışmaktadır.

Daha detaylı bilgi için lütfen şirketimiz ile irtibata geçiniz.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik
× Destek Hattı