23 Temmuz / 2024 Salı
spot_imgspot_imgspot_img
Ana SayfaÜrünlerKauçuk Hamur Makineleri (silindir)

Kauçuk Hamur Makineleri (silindir)

Bir çok fonksiyonunu yine RPMmach’ın dizayn ettiği makinelerden birisi de Kauçuk Hamur Makineleridir.

Kauçuk hamur makinelerinde güvenlik seviyesini en üst düzeyde tutarak imal eden RPMmach, bütün kauçuk proses makinelerinde olduğu gibi bu konuda da ileri seviye AR-GE çalışmalarına devam etmektedir.

Prosesi ve kullanımı oldukça kolaylaştırılan Kauçuk hamur makinelerimizde, diğerlerine göre farklı bir çok önemli opsiyon bulunmaktadır.

Ön ve arka çalışma alanında 4 adet acil stop butonunun yanında, yine makine ön ve arkasında ayak pedalı şeklinde diğer acil stop sistemleri de makine çalışma güvenliğini oldukça artırmaktadır. El ile müdahele edebilmenin haricinde ayak ile de acil durdurma opsiyonu özellikle Avrupa ülkelerinde istenmektedir. Bu acil stop’’ güvenlik sistemlerinden herhangi birisine basıldığında, makine silindirleri, hidrolik motor freni yardımıyla anında durup, aynı anda geri dönmeye başlar. İstendiğinde yine aynı anda silindir aralığı hızlıca geri açılmaya başlar, bu opsiyon otomatik hidrolik silindir açma sistemi olan makinelerimizde mevcuttur.

 

RPM Mach Kauçuk Makineleri

 

 

 

 

Hamur makinelerimizin silindir soğutma sistemi ‘’DRILLED’’ denilen yöntem ile, silindir yüzeyine yakın noktalara basınçlı su döngüsü ile sağlanmaktadır, ve bu bütün hamur makinesi modellerimiz için standart bir opsiyondur.

Silindir malzemesi sertliği ve yüzey kaplaması oldukça kaliteli olup, yüzey işlemleri Kore’de konusunda uzman bir şirket tarafından yaptırılmaktadır.

RPM Mach Kauçuk Makineleri

 

 

 

 

Silindir yatakları rulmalı olarak üretilmektedir ve bu opsiyon da bütün modellerimizde standarttır. Genellikle kullandığımız heavy-duty tip rulman markaları FAG, NSK ve KRW dir. Bunun yanında otomatik yatak yağlama opsiyonu da bütün modellerimizde standarttır.

 Silindirler üzerinde, hidrolik sistem ile hareket edebilen PA66 bariyerler bütün modellerimizde standart bir opsiyondur, bu opsiyon hamura yön verir ve daha az miktarda karışım yapabilme olanağı verir.

Silindir üzerinde pnomatik kesme bıçağı sistemi opsiyoneldir.Son birkaç yıldır silindirlerin boşluğunu hidrolik sistem ile ayarlama opsiyonu kullanılmaktadır, silindir boşluğunu daha hızlı ayarlayabilen bu hidrolik sistem, motorlu sisteme oranla daha güçlü, güvenli, uzun ömürlü ve oldukça hızlıdır.Ayrıca silindir üzerinde hamur olsa bile çalışıyorken silindir aralıkları hidrolik sistem ile değiştirilebilmektedir. Silindir boşluklarının ölçüsünü dijital göstergeden, otomatik ayarlı opsiyon halinde sunabilen bu özellik, isteğe bağlı opsiyoneldir.

RPM Mach Kauçuk Makineleri

 

 

 

Karışım-homojenizasyon kalitesini oldukça etkileyen stock-blender opsiyonunun operasyonu oldukça kolaydır. Hamur hareketini sağlayan sistem,  hızı ayarlanabilir ve hidroliktir. Çok uzun ömürlü ve dayanıklıdır.

Karışım sırasında hamur ısısını direk ölçebilen Laser ısı ölçer cihazı opsiyoneldir.

18 inch ve üzerindeki boyutlarda uyguladığımız şaft aktarmalı redüktör silindir bağlantısı opsiyonel olup, yine isteğe bağlı olarak makinelerimizde çift motor da kullanılabilmektedir. Çift motor dan hareket sağlamanın avantajları;  makine karışım sırasında zorlanmaz, metal yorgunluğu en aza indirilir, silindir devirleri dönme sayısı ayarlanabilir, oranlanabilir, şaft aktarmalı olduğu için silindirler arası boşluk 50mm ye kadar rahatlıkla açılabilir.RPM Mach Kauçuk Makineleri

 

 

 

 

 

Silindir çaplarına göre boyutlandırdığımız kauçuk hamur makineleri için genel ölçüler aşağıdaki gibidir ;

6’’,  9’’, 12’’ , 14’’ , 16’’, 18’’,  22’’, 26’’, 30’’,  36’’, 40’’  ve 46’’  üzeri ölçüler için özel tasarım yapmaktayız..

Daha detaylı teknik bilgi almak için lütfen şirketimiz ile irtibata geçiniz.

 

 

RPM Mach Kauçuk Makineleri

Önceki İçerik
Sonraki İçerik
× Destek Hattı