20 Nisan / 2024 Cumartesi
spot_imgspot_imgspot_img
Ana SayfaÖnce ÇıkanlarKauçuk Ekstrüderleri

Kauçuk Ekstrüderleri

Kauçuk ekstrüderleri günümüzde nerdeyse her amaç ve proses için ayrı tip ve özelliklerde üretilebilir hale gelmiştir. Genel olarak vida-kovan çapları ile anılan ve bilinen ekstrüder tipleri RPMmach üretim tesislerinde ;

 • 20mm
 • 40mm
 • 65mm
 • 80mm
 • 90mm
 • 110mm
 • 150mm
 • 200mm
 • 250 ve üzeri olarak standart      vida çaplarında veya ihtiyaca göre ara ölçülerde de üretilebilmektedir.
  RPM Mach Kauçuk Makineleri RPM Mach Kauçuk Makineleri
  RPM Mach Kauçuk Makineleri RPM Mach Kauçuk Makineleri

Genelde vida çapı-uzunluğu (L/D) oranını 20XD olarak üretmekteyiz, ancak bazı prosesler için, örneğin radyatör hortum hatlarında, dişli-pompa kullandığımız dizaynlarda, CR, FKM, gibi kauçuk proses hatlarında, ve bazı diğer özel proseslerde bu oranı ihtiyaca göre hesaplayıp dizayn etmekteyiz. Dolayısıyla, web-sitemizde, Ekstrüderlerimiz için standart konfigürasyon tablosu yayınlamıyoruz.

RPM Mach Kauçuk Makineleri RPM Mach Kauçuk Makineleri RPM Mach Kauçuk Makineleri
RPM Mach Kauçuk Makineleri RPM Mach Kauçuk Makineleri RPM Mach Kauçuk Makineleri

Ekstrüderlerimizde kullandığımız vida ve kovanları kendi bünyemizde imal etmekteyiz. Bilindiği gibi Kauçuk için kullanılacak vida tipi diğer polimerlerden tamamiyle farklıdır. Genel olarak, hamur taşıma matematiğine bağlı olarak 3 bölümden oluşan bu tip vidalar, yapıldığı malzeme, ve yüzey sertliği-kalitesi açısından özenle seçilmeli ve uzun ömürlü olmalıdır.

RPM Mach Kauçuk Makineleri RPM Mach Kauçuk Makineleri

Ayrıca ekstrüder vida-kovan ısısını hassas olarak kontrol altında tuttuğumuz TCU-Temperature-Control-Unit  (Isı kontrol Unitesi) cihazlarını da kendi bünyemizde üretiyoruz.

RPM Mach Kauçuk Makineleri

Bazı özel ürünler için ekstrüderlerde kullanmamız gereken T tipi, Y’tipi, co-ex, hortum kaplama, ipli-ip yerleştirme kafası gibi yardımcı aparatları da kendi bünyemizde üretiyoruz ki bu konuda bir çok başarılı referanslarımız vardır.

RPM Mach Kauçuk Makineleri

Silikon ekstrüderlerdeki bant-şerit hamur hazırlama ve besleme problemini ortadan kaldırmak için geliştirdiğimiz yeni otomatik-volumetrik besleme sistemi de bir çok müşterimiz tarafından başarıyla kullanılmaya başlanmıştır.Bu yeni nesil besleme sisteminde silikon hamurunu hazne kapasitesine göre, hazneye direk herhangi bir kütle şeklinde bırakabiliyorsunuz, hazneye bırakılan miktar 2 adet özel adımlı vida sayesinde ve ayarlanabilir besleme hızı sayesinde alttaki ekstrüder vidasına otomatik olarsk iletilmektedir. Böylelikle bant-kesme şerit hazırlama operasyonu ortadan kalkmaktadır.

RPM Mach Kauçuk Makineleri RPM Mach Kauçuk Makineleri

Araç lastiği üretim tesisleri için yaptığımız bir çok proje için kullandığımız hatlarda, özel komposit-co-ex hidrolik kafalı ekstrüderler, lastik yanak ve üst kaplama kısımlarını üretmekte kullanılır. Çok yüksek performansa ve üst seviye konfigürasyona sahip bu tip ekstrüderlerin hemen hemen bütün parçalarını kendi bünyemizde üretmekteyiz.

Diğer teknik detaylar için lütfen şirketimizle irtibata geçiniz.RPM Mach Kauçuk Makineleri

 

× Destek Hattı