22 Haziran / 2024 Cumartesi
spot_imgspot_imgspot_img
Ana SayfaÖnce ÇıkanlarEVA Laminasyon Makineleri

EVA Laminasyon Makineleri

Eva final proses makinelerinden birisi olan EVA Laminasyon makinesi, yine RPMmach’ın üzerinde uzun zamandır çalıştığı ve geliştirdiği, çok fonksiyonlu bir makinedir.

Bu makine, EVA imalat sektöründe EVA plaka (levha) üzerine tek veya çift taraflı yapışkanlı-ağlı bant lamine etmek-kaplamak için kullanılır. Genel olarak bu makine ile Bant-EVA plaka kaplanan ürünler;


 

  • Beyaz eşya sektörü
  • Elektronik eşya sektörüRPM Mach Kauçuk Makineleri
  • Oyuncak sektörü
  • Ev eşyaları sektörü
  • Otomotiv sektörü
  • Ambalaj-paketleme sektörü vs.

tarafından kullanılır. EVA plaka üzerine yapışkanlı bant kaplamak, bir çeşit ara operasyondur. Bundan sonra dilim kesme ve sonrasında da punç-presler ile şekil verme operasyonları da uygulanabilir.
RPM Mach Kauçuk Makineleri

RPMmach’ın dizayn ettiği ve geliştirdiği EVA-Bant laminasyon makinelerinde bazı temel işlevsel opsiyonlar mevcuttur. Bilindiği gibi EVA sünger plakalar fiziksel olarak esnek özelliktedir. Buna rağmen yapışkanlı-ağlı bant esnek değildir. Bu iki farklı fiziksel özellikteki malzemeyi birbiri üzerine kaplayıp lamine etmek ve deforme olmadan, çekme, kasma yapmadan, kırışma problemi olmadan bu kaplama-lamine operasyonunu yapabilmek için makine üzerine bazı opsiyonlar yerleştirdik.RPM Mach Kauçuk Makineleri

Bu opsiyonlardan bir tanesi, EVA plaka nın rulo dan açılımı sırasında, gerginliğini kontrol edecek ve sabit bir kuvvette tutarak yapışkanlı bant ile lamine edecek özel gerginlik sensörleridir. Bu sensörler yardımıyla EVA plaka, otomatik ayarlanabilen gerginlik kuvveti uygulanarak, bant ile problemsiz bir şekilde kaplanır-lamine edilir. Sonrasında EVA esnekliğinden kaynaklanan gerilme-büzülme hataları oluşmaz.

RPM Mach Kauçuk Makineleri  Bunun yanında bir başka önemli opsiyon, EVA plakanın kenarı ile Bant kenarı arasında sabit kalan bir hizalama gereklidir. Operasyon süresince bu iki kenar aynı hizada ilerlemelidir, kaçma-şaşma olmamalıdır. Bu kontrolü sağlayan özel kenar hizalama sensörü, EVA kenarını sürekli kontrol eder, ve EVA rulosunu taşıyan platformu komple ileri-geri hareket ettşrerek hizalamayı otomatik ve sürekli olarak sağlar. EVA kenarları rulo üzerinden dengesiz olarak açılıp gelse bile, veya EVA kenarı sürekli dik akmasa bile bu sistem hizalamayı sürekli olarak yapar ve laminasyondan sonra EVA plaka kenarları ile Bant kenarları aynı hizada olur. Bu opsiyon, yapışkanlı-bant firesini azaltmak için çok ideal bir sistemdir.

Makine, PLC kontrol paneli ile ayarlanabilir ve gerekli bütün opsiyonlara verilere bu ekran yardımıyla ulaşılabilir. Bütün operasyon kayıtları bu ekranda saklanabilir.

RPM Mach Kauçuk Makineleri  RPM Mach Kauçuk Makineleri

 

× Destek Hattı