Çarşamba, 24 Ekim 2018

Bias Kesme(Açılı Kord Kesme) Makinası

Açılı kauçuk kaplamalı cord bezi kesme Makineleri yatay ve dikey olarak üretilmektedir. Bu tip makineler, genel olarak, oto ve motosiklet lastiği üretimi , Kauçuk Hava süspansiyon körüğü üretimi, lastik kaplama sektöründe kullanılmaktadır.

RPM nin dizaynı olan yeni nesil hassas açılı kesim yapabilen yatay kesme makineleri, özellikle kauçuk hava süspansiyon körüğü sektörü için sarım opsiyonlu olarak üretilmektedir.

Makinelerimizin en önemli özelliklerinden birisi, açılı kesim hassasiyetidir.

Bunun yanında, makinenin diğer temel özellikleri aşağıdaki gibidir;
1. Sabit gerilim kontrolü : çapı değiştiğinde bile kumaş topun ayarlanmış gerginliği sürekli aynı hassasiyette kalmaktadır.

2. Nylon kauçuk kaplı kord bezlerinin birbirine ek yapılabilmesi için bir ekleme opsiyonu bulunmaktadır. Bu proses, foto-sensör yardımıyla kontrol altına alınabilmektedir.

3. Sabit tork motoru kullanılarak kauçuk kaplanmış kord bezinin alt taşıma bandına yapışması  engellenir.

4. Ana konveyör bant ile taşınan kord bezinin hızını sürekli kontrol altında tutmak için, rulo-sistemi üzerinde ED-2 ünitesi vardır, bu sayede taşıma hızını artırmak veya azaltmak sürekli-tip kumanda metodu ile yapılabilmektedir. Ana konveyor bant özel malzemeden anti-tack özellikli olarak üretilmiştir.

bies-kord-kesme

2. Kesme genişliğine göre, kesme bıçaklarının hızını, başlangıç hızında yavaş sonrasında hızlı- konuma getirilebilir, bu proses AC servo motorlar ile kontrol edilir.

3. Kesim ünitesi kesim bıçaklarında 2 veya 3 adet kesme bıçağı yatağı bulunur, çok uzun süre bıçak değiştirmeden operasyona devam edebilme olanağı sağlar.

4. Kesme açısı pozisyonu çok hassas bir encoder’’ tarafından kontrol edilir ve döndürme motorunu bu encoder kumanda eder.

5. Kesme bıçağı taşıyıcı unitenin konum kontrolü, disk-frenli cihaz yardımıyla gerçekleşir. Ayrıca Nylon kord bezinin merkezleme sistemi ve kenar konum-sabitleme sistemi ile (EPC) kontrol edilir, dolayısıyla kord bezi hareketli iken kenarı sürekli otomatik olarak hizalanır. Bu sistem, açı’’ hassasiyeti sağlar.

6. Yatay açılı kesme makinesinin tüm fonksiyonları, dokunmatik ekran ile kontrol edilir.PLC kontrol sistemi sayesinde, boy kesim ölçüsü kesme genişliği, kesme açısı ve bazı farklı boyutlar gibi değerleri kaydedip, gerektiğinde operasyon sırasında bu veriler ile işlem yapılabilir.

7. Kesme sayısı önceden önceden ayarlanabilir. Önceden belirlenmiş kesim sayısı ve ön kesilmiş naylon kord sayısı dokunmatik ekranda gösterilebilmektedir. Tek parça kesilmiş ise  ekranda, önceden belirlenmiş kesim numaralı parça azaltacaktır. Bu nedenle, üretim miktarı kontrolü için çok uygun olan, çok hassas olan, her gün için planlanan kesim sayısını kontrol edebilirsiniz.

8. Kesilmiş malzemeler bir sonraki operasyon için sarma opsiyonu ile sarılabilir.yatay-acili-cord-kesme-makinesi-sarmali-0

 

AÇILI KESME MAKİNESİNİN BAZI TEKNİK ÖZELLİKLERİ Makine modeli: RPM-HBC1500W
Kesme kapasitesi (adet/dak.) 10-20
Kord bezi eni 1500mm
Kord bezi rulo çapı 950mm
Kesme boyları 100-1000mm
Kesme Açısı 0-50°
Kesme alanı uzunluğu 2800mm
Kesme uzunluğu ayarlama Manual / otomatik
Kesici hızı 5700r/dak.
Hava basıncı 0.6-0.8Mpa
Enerji 10kw/h
Makine ölçüleri(L*W*H) 10500*4300*2100mm
Makine ağırlığı 4500kg

Bu Yazılar da var

Banbury Mikserler

Banbury mikser’ler kauçuk formülasyonunda kullanılan kimyasalların, mekanik-basınç etkisi ile karıştırılarak compound’’ haline getirilmesi için kullanılan, …

Kauçuk Konveyör Bant Komple Üretim Hatları

Kauçuk konveyör bant üretimi yönelik tasarlamış olduğumuz komple üretim hatları için, anahtar teslim projeler hazırlamakta …

Destek Hattı